تایپ فارسی در اتوکد 2020
ژانویه 11, 2019
کانفیگ تلفن ویپ سیسکو 7961 IP-Phone
فوریه 15, 2019

در این مقاله آموزش اخذ اقامت آلمان با به روز ترین اطلاعات قوانین آلمان را ارائه می دهیم. شرکت ارائه دهنده این خدمات، وایز بیزنس گروپ نام دارد و در کلن آلمان مستقر می باشد. گروه WBG از مجرب ترین کارشناسان مهاجرت به آلمان و همچنین بهترین وکیل های مهاجرت بهره می برند. اطلاعات تماس این گروه در پایین مقاله ارائه می شود.

زندگی در آلمان

در این بخش شما را با کشور آلمان و شرایط زندگی در آلمان آشنا می کنیم.

کشور جمهوری فدرال آلمان که در زبان انگلیسی با نام Germany و در خود آلمان با نام دویچ لند (Deutschland) شناخته می شود، کشوری است در نیمۀ غربی اروپا. آلمان از شرق با کشور های لهستان، جمهوری چک، و اتریش؛ از جنوب با سوئیس؛ از غرب با فرانسه، لوگزامبورگ، بلژیک و هلند؛ و از شمال با دانمارک همسایه است. مساحت آلمان 357 هزار کیلومتر مربع می باشد که تقریباً معادل یک پنجم مساحت ایران می باشد.

نقشه کشور آلمان

آلمان از طریق شمال هم با دریای بالتیک و هم با دریای شمال ارتباط دارد و این به آلمان کمک می کند حمل و نقل دریایی با اکثر کشورهای دنیا داشته باشد. کشورهایی مانند جمهوری چک بارهای دریایی خود را ابتدا به هامبورگ آلمان منتقل کرده و از آنجا در کشتی بارگیری و به دیگر نقاط جهان ارسال می کنند.

کشور آلمان از لحاظ آب و هوایی معتدل شناخته می شود، یعنی زمستان های بسیار سرد یا تابستان های بسیار گرم ندارد. هرچند قسمت های شمالی آلمان که ساحلی هستند، دارای تابستان های گرم و زمستان های معتدل ابری می باشند.

جمعیت آلمان 80 میلیون نفر است. و از این تعداد تنها 2 میلیون نفر بیکار وجود دارد.

اقتصاد آلمان از با ثبات ترین اقتصاد های جهان و مالیات در آلمان از سختگیرانه ترین مالیات های جهان به شمار می رود. سرمایه داری در کشور آلمان بسیار مشکل است، و به گونه ای است که کارمند بودن در آلمان دردسر بسیار کمتری دارد تا اینکه شخصی بخواهد بیزنس ایجاد کند. داشتن حسابدار و مشاور اقتصادی ماهر در آلمان یک ضرورت به شمار می آید.

کشور آلمان از آزادی عقیده و فرهنگ بهره می برد و تقریباً تمام گرایشات عقیدتی، فرهنگی، مدنی، و… تا جایی که بر خلاف قانون عمل نکنند دارای آزادی عمل هستند.

آلمان در برخی دوره ها از کمبود نیروی کار رنج می برد، و از کشور های همسایه نیروی کار خارجی استخدام می کند. این امر در سایه سلامت اقتصادی کشور آلمان بوجود آمده است و از کم فساد ترین کشورهای دنیا به شمار می رود.

سالانه ایرانیان زیادی راهی آلمان می شوند تا در آنجا تحصیل، کار و زندگی کنند. برای وارد شدن به آلمان، باید یکی از روش های اخذ اقامت آلمان را شروع کرد و مرحله به مرحله پروسه را پیش برد تا به شما اقامت موقت یا دائم آلمان داده شود.

پیش نیاز های مهاجرت به آلمان

این بخش را پیش از بررسی اخذ اقامت آلمان بررسی کنید. این بخش به شما می گوید برای مهاجرت به آلمان و شروع به زندگی در المان چه پیش نیاز هایی باید داشته باشید.

 • داشتن توان مالی حداقل 8000 یورو

  برای اثبات توان مالی، نیاز به برگه گواهی بانکی هست (Bank Statement) که نشان دهد بالانس حساب بانکی شما 8000 یورو یا بیشتر است. این مبلغ می تواند برای کیس های مهاجرتی مختلف بیشتر یا کمتر باشد. هدف این است که به دولت آلمان ثابت کنید که در یکسال اول توانایی سر پا ایستادن را دارا هستید تا بتوانید به وضع درآمدی پایداری برسید.
  شما می توانید گواهی استطاعت مالی را در شعبه بانکی خود تهیه کنید و به زبان انگلیسی باشد که نیاز به ترجمه نداشته باشد. در این گواهی بانکی معادل یورو به «نرخ دولتی» قید می شود که این کمک خوبی است که با معادل ریالی کمتری گواهی را بدست بیاورید.

 • عدم سوء پیشینه

  در سایت سفارت آلمان، یک فرم برای پر کردن گواهی عدم سوء پیشینه وجود دارد. شما می توانید این فرم را پر کرده و هزینه آنرا به دولت آلمان پرداخت کنید و گواهی امضا شده را بهمراه دیگر مدارک به سفارت نشان دهید هنگامی که برای مصاحبه به سفارت می روید.
  توجه فرمایید که داشتن سوء پیشینه در ایران الزاماً دردسر ساز نیست، بسته به نوع جرمی که به شما نسبت داده شده، اگر مخالف قوانین آلمان نباشد، احتمال دارد مشکلی برای پروسه اخذ اقامت شما ایجاد نکند، ولی اگر چنین موردی دارید در هنگام تماس با وایز بیزنس گروپ مورد سوء پیشینه خود را شرح دهید تا نظر دقیق تر به شما ارائه شود.

 • داشتن پاسپورت

  باید پاسپورت قانونی ایران را داشته باشید و حتما از تاریخ انقضای آن بیشتر از 6 ماه باقی مانده باشد تا به شما ویزای آلمان داده شود. اگر پاسپورت شما مخدوش است حتما به پلیس +10 مراجعه کرده و درخواست تعویض پاسپورت بدهید.

 • داشتن گواهی سلامت

  پس از اینکه شما در سفارت آلمان مصاحبه کردید و تایید شد که ویزا به شما داده خواهد شد، از شما خواند خواست تا به مراکز پزشکی مورد تایید سفارت مراجعه کرده و تاییدیه سلامت خود را دریافت کنید. تعدادی آزمایش از شما گرفته می شود تا سلامت شما تایید شود. اگر دارای بیمۀ درمانی در ایران هستید، این بیمه خودش گواهی برای سلامت شما می باشد و می توانید با بیمه ایرانی خود گواهی سلامت ویزای آلمان را بدست بیاورید.

 • (اختیاری) داشتن سطح B1 در زبان آلمانی

  اگر برای کار در آلمان می روید، بهتر است یک حداقلی از زبان آلمانی را بلد باشید. و این امر حدوداً 6 ماه زمان می برد، چون آلمانی زبان بسیار مشکلی است. پس باید پیش از اقدام به اخذ اقامت کاری آلمان، حتماً شروع به یادگیری زبان آلمانی کرده باشید، در غیر اینصورت شانس شما برای اخذ اقامت آلمان زیاد نخواهد بود.

 • (اختیاری) داشتن مدرک IELTS یا TOEFL

  در کنار زبان آلمانی، خوب است زبان انگلیسی نیز بلد باشید. برای برخی از کیس های اقامت آلمان این امر ضروری و برای برخی موارد اختیاری می باشد. مثلاً اگر برای یک دانشگاه آلمان که به زبان انگلیسی است اقدام می کنید، حتماً باید آیتلس و حداقل نمره 6 را گرفته باشید. ولی برای ویزای جاب سیکر آلمان، خیلی ضروری نیست و حتی اگر یک مدرک IELTS تاریخ گذشته داشته باشید کفایت می کند.

انواع اقامت آلمان

توجه کنید که انواع اقامت آلمان در این بخش توضیح داده می شود و کنار هرکدام از این روش ها که قابل ارائه توسط WBG می باشد یک ستاره گذاشته ایم، یعنی تنها و تنها روش های اخذ اقامتی که ستاره دار هستند (*) توسط گروه وایز بیزنس آلمان قابل ارائه می باشند، و روش های اقامتی که ستاره ندارند توسط این گروه ارائه نمی شوند. پس این مورد را حتما هنگام تماس با گروه مد نظر داشته باشید.

همانطور که میدانید، برای ورود به خاک آلمان، باید یکی از انواع ویزاهای آلمان را دریافت کنید. آلمان جزو کشورهای شینگن می باشد و ویزای آلمان همان ویزای شینگن است. ولی نوع ویزا بسته به کیس شما دارد.

 • اخذ اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری (*)
 • اقامت آلمان از طریق تخصص
 • اقامت آلمان از طریق کارآفرینی (*)
 • اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت (*)
 • اقامت آلمان از طریق پناهندگی
 • گرفتن اقامت دانشجویی و تحصیلی آلمان
 • گرفتن اقامت آلمان از طریق ازدواج
 • گرفتن ویزای توریستی آلمان
 • گرفتن ویزای جاب سیکر آلمان (Job Seeker Visa)

اخذ اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری (*)

کشور آلمان همیشه از سرمایه های خارجی استقبال می کند. بورس آلمان و صنایع مختلف آلمان مقصد خوبی برای سرمایه گذاری مطمئن شما می باشند. بسته به میزان سرمایه شما، بازگشت سرمایه طبق فرمول های پیچیده ای محاسبه شده و به شما اعلام می گردد. تحقیقات نشان می دهد 73 درصد از سرمایه گذاران آلمان را بعنوان کشور اول برای سرمایه گذاری انتخاب می کنند. این دلالت بر پایداری اقتصادی کشور آلمان دارد. شما می توانید اقامت آلمان با سرمایه گذاری را بدست بیاورید. برای این امر باید با مشاوران مجرب WBG اختصاصی صحبت کنید. فرم پایین مقاله را حتما پر کنید تا گروه WBG از شهر کلن آلمان با شما تماس بگیرد.

اقامت آلمان از طریق تخصص

ویزای کاری آلمان به شما امکان وارد شدن به کشور آلمان و استخدام شدن در یک شرکت آلمانی را می دهد. تا وقتی که شما سر کار بروید اقامت شما تمدید می شود و پس از اتمام کار به کشور خود بازخواهید گشت. برای اطلاع بیشتر، قسمت کارت آبی را در پایین صفحه مطالعه کنید.

اقامت آلمان از طریق کارآفرینی (*)

یکی از کیس های اقامت آلمان که مورد تشویق دولت آلمان قرار دارد، کارآفرینی می باشد. کشور آلمان بیش از سرمایه گذار علاقه به کارآفرین در آلمان می باشد. ایده های خلاق همیشه در آلمان پرطرفدار هستند. بطور کل هر کسی با هر ملیتی می تواند در آلمان کسب و کار داشته باشد، ولی اگر مدیر شرکت دارای اقامت آلمان نباشد، باید تقاضای اخذ اقامت آلمان برای کارآفرینی را بدهد. و برای این امر باید سه شرط اساسی را برآورده کند: اولا نیاز مبرم برای کاری که شخص انجام می دهد در منطقه وجود داشته باشد. دوم اینکه، ظرفیت بالقوه ای برای ایجاد شغل و سرمایه در آلمان در طرح ارائه شده وجود داشته باشد. و سوم اینکه، کارآفرین باید توان مالی برای اجرای ایدۀ خود را داشته باشد. این سه مورد دولت آلمان را قانع می کند تا به شما اقامت آلمان برای کارآفرینی داده شود تا شما فرصت خود را به موفقیت تبدیل کنید.

اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت (*)

طبق قانون کشور آلمان، هر شخصی می تواند با هر سرمایه ای یک شرکت در آلمان ثبت کند و کسب و کاری را راه بیاندازد. بسته به اینکه شرکتی که در آلمان ثبت می کنید سهامی باشد، تضامنی باشد یا مشارکتی، شما وارد پروسه متفاوتی از کارهای اداری می شوید که از همان ابتدا شما را نیازمند به گرفتن مشاوره جهت پیش برد کارهای حسابداری و حقوقی می کند. با مشاوره رایگان گروه وایز بیزنس شما خواهید توانست اطلاعات کافی جهت ثبت شرکت در آلمان بدست بیاورید و قدم اول را محکم بردارید. فرم تماس پایین صفحه را پر کنید تا تیم WBG با شما تماس بگیرد.

اقامت آلمان از طریق پناهندگی

این یکی از نامطمئن ترین روش های اخذ اقامت آلمان است و توصیه نمی شود. بطور کل، کسی تقاضای پناهندگی می دهد که در شرایط بد اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و… زندگی کند و توانایی ادامه زندگی در کشور خود را نداشته باشد. کشورهایی مانند آلمان با پناه دادن به این افراد، و فرستادن آنها به کمپ های پناهندگی با شرایط زندگی بد به مدت چند سال، آنها امکان این را پیدا می کنند تا در کشور مقصد بعنوان یک شهروند عادی زندگی کنند و البته شهروند واقعی آلمانی نخواهند شد، و در صورتی که کشور آلمان تصمیم بگیرد پناهنده ها را اخراج کند، همیشه خواهد توانست این کار را بکند.

گرفتن اقامت دانشجویی و تحصیلی آلمان

انواع مختلفی از ویزای تحصیلی آلمان وجود دارد. اگر شما پذیرش یک دانشگاه در آلمان را گرفته باشید، می توانید برای ویزای تحصیلی آلمان اقدام نمایید ولی اگر پذیرش دانشگاه را نگرفته باشید و بخواهید ابتدا از دانشگاه بازدید کنید یا دانشگاه از شما درخواست آزمون کرده باشد، به نوع دیگری از ویزای تحصیلی آلمان نیاز خواهید داشت.

در هر صورت، کسانی که قصد تحصیل در آلمان را دارند، با ارائه مدارک مورد نیاز، موفق به اخذ ویزای دانشجویی آلمان می شوند و پس از اتمام تحصیل در آلمان می توانند تا 18 ماه در کشور آلمان بمانند و در صورتی که در این مدت بتوانند کار پیدا کنند، می توانند برای ویزای کاری اقدام کرده و کیس خود را از تحصیلی به کاری تغییر دهند، یا اگر برای اقامت از طریق ازدواج اقدام میکنند، می توانند کیس خود را از تحصیلی به ازدواج تغییر دهند که هر کدام از این روش ها پروسه های خاص خودش را دارد.

طبیعتا مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی در آلمان، شامل پاسپورت، عکس، کپی و ترجمه رسمی از مدارک، مدرک زیان آلمانی، مدرک زبان انگلیسی، پذیرش دانشگاه مقصد، و پر کردن فرم های مخصوص ویزای تحصیلی و همچنین پرکردن نامۀ انگیزش یا Motivation شما برای مشخص کردن برنامه و هدف تحصیلی خود و ارسال این مدارک به سفارت میباشد.

گرفتن اقامت آلمان از طریق ازدواج

اگر شما با یک فرد تابعه آلمان ازدواج کنید، می توانید تابعیت کشور آلمان را اخذ نمایید. پیش از اخذ تابعیت آلمان، شما می توانید با ارائه مدارک ازدواج به سفارت آلمان، تقاضای ویزای ازدواج آلمان بکنید. مطمئناً صدور ویزای ازدواج آلمانی سخت گیری های خود را دارد، مثلاً طرف مقابل شما که تابع کشور آلمان هست باید ثابت کند که توانایی مالی به اندازه کافی دارد که شما را نیز تحت پوشش قرار دهد و نیاز به کمک های دولتی نخواهد داشت. اگر طرف مقابل شما شغل مناسبی داشته باشد یا سرمایه مناسبی داشته باشد، پروسه اخذ اقامت ازدواج شما تسهیل پیدا خواهد کرد.

شما پس از اخذ ویزای ازدواج می توانید وارد خاک آلمان شده و با همسر خود زندگی کنید و کار پیدا کنید و از تحصیل رایگان بهره مند گردید ولی برای اینکه تابعیت یا شهروندی آلمانی دریافت کنید، باید پس از چند سال درخواست تابعیت آلمان را بکنید. توجه فرمایید که اگر کودک شما در آلمان بدنیا بیاید می توانید برای او شناسنامه آلمانی بگیرید.

گرفتن ویزای توریستی آلمان

از آنجایی که آلمان یک کشور تورییستی نیز هست، سالانه توریست های بی شماری به کشور آلمان سفر می کنند و از مناطق دیدنی آلمان دیدن می کنند. توریست هایی که از کشورهای امریکایی وارد اروپا می شوند، نیازی به اخذ ویزای توریستی آلمان یا ویزای شنگن ندارند، و صرفاً با ارائه پاسپورت اجازه اقامت 3 ماهه در آلمان را خواهند داشت. ولی برای ایرانیان کار بسیار سخت است. گرفتن ویزای شنگن (ویزای توریستی آلمان) بسیار مشکل و زمان بر است. و برای این کار شما می باید هر نوع مدرکی که نشان دهد به ایران بازخواهید گشت را ارائه بدهید. این مدارک شامل حساب بانکی با رقم بالا، داشتن ملک و املاک به نام خودتان، داشتن ماشین و دارایی به نام خودتان، داشتن خانواده وابسته به خودتان، و… می شوند.

معمولاً قانع کردن آفیسر سفارت برای اخذ ویزای توریستی کار راحتی نیست. اگر شما دلیل موجهی برای مسافرت به شهر های آلمان دارید، مثلاً اگر به یک نمایشگاه تخصصی می روید، و رزرویشن خود را نشان دهید، این تاثیر مثبتی روی روند اخذ ویزای توریستی آلمان می گذارد.

همچنین اگر با تور سفر می کنید، از آنجایی که تورهای مسافرتی از شما چک ضمانت بازگشت می گیرند و یکنفر ضامن شما می شود، پس ویزا راحت تر برای شما صادر می شود.

گرفتن ویزای جاب سیکر آلمان (Job Seeker Visa)

از بین روش های اخذ اقامت آلمان، ویزای جاب سیکر (ویزای کاریابی) یکی از محبوب ترین روش ها می باشد. شما در این روش با ارائه مدارک کافی، با داشتن تخصص مورد نیاز کشور آلمان، با داشتن سابقه خوب کاری و تخصصی، با داشتن یک رزومه قوی که سفارت آلمان را قانع کند تخصص شما مورد نیاز آلمان می باشد و با تسلط به زبان آلمانی در حد B1 و همچنین با داشتن تمکن مالی (6-8 هزار یورو در حساب بانکی) می توانید ویزای جاب سیکر یا ویزای کاریابی آلمان را اخذ کنید.

وقتی به شما ویزای جاب سیکر آلمان داده می شود، به شما 6 ماه فرصت داده می شود تا در آلمان زندگی کنید و به دنبال کار بگردید. در صورت موفقیت، شما اقامت موقت آلمان را اخذ خواهید کرد. این در صورتی است که یک کارفرما با شما قرارداد کاری ببندد. و تا زمانی که کار داشته باشید در آلمان خواهید ماند. و در صورت عدم موفقیت، پس از 6 ماه خاک آلمان را ترک خواهید کرد و به ایران برخواهید گشت. این یک فرصت خوب برای امتحان کردن شانس شما می باشد، ولی اگر بدون اطلاعات و چشم بسته اقدام کنید، مطمئناً تجربه خوبی نخواهید داشت.

از آنجایی که این ویزا نیاز به جاب آفر یا پیشنهاد شغلی از کارفرمایان آلمانی ندارد، خیلی ها ممکن است به فکر بیافتند که این ساده ترین روش است، و بخاطر همین خیلی ها بدون تسلط کافی به زبان آلمانی وارد کشور آلمان می شوند. منتها چیزی که باید درنظر گرفته شود، زبان انگلیسی در آلمان، در محیط های کاری خیلی کاربرد ندارد و همه به زبان آلمانی صحبت می کنند.

این البته به ماهیت شغلی که شما در آن تخصص دارید نیز بستگی دارد. خلاصه، اگر کارفرما برایش اهمیت نداشته باشد، می تواند شما را با زبان انگلیسی استخدام کند و شما بتوانید این مرحله را پشت سر بگذارید، ولی نباید به این امید به آلمان بروید که طی 6 ماه کاری با زبان انگلیسی پیدا می کنید، چون خیلی خیلی کمیاب هست. بخاطر همین ابتدا همه شرایط (مالی، زبان، رزومه کاری، تخصص و…) را فراهم کنید، و از کسانی که این ویزا را گرفته و موفق بوده اند کسب اطلاع کنید و با چشم باز اقدام کنید تا نتیجه مثبتی بگیرید.

کارت آبی اقامت آلمان

کارت آبی آلمان

کارت آبی آلمان (Blaue Karte) یک مجوز اقامت موقت آلمان بر اساس تخصص می باشد، یعنی چیزی مانند گرین کارت امریکا. شما با اخذ کارت آبی آلمان خواهید توانست در برخی کشورهای اروپایی اجازه کار پیدا کنید. اقامت دائم معمولاً پس از چند سال که از اقامت موقت شما (با کارت آبی) می گذرد و زمانی که پیشینه خوبی از خود در زمینه کاری و اجتماعی به جا گذاشته اید اخذ می شود. بدین صورت که شما با بستن قرارداد با کارفرما مثلا برای 6 ماه یا یکسال، یک کارت آبی دریافت می کنید و هربار که قرارداد خود را تمدید کردید این کارت آبی را نیز تمدید می کنید. و اگر چند سال از اقامت موقت شما بگذرد، می توانید برای اقامت دائمی المان اقدام نمایید.

مراحل اقامت آلمان

اگر درباره پروسه و مراحل اخذ اقامت آلمان سوالی دارید، این بخش را مطالعه کنید. توجه کنید که این مراحل اقامت آلمان کلی بوده و بسته به نوع اقامتی که اقدام میکنید، متفاوت می باشند. پس همیشه با یک تیم متخصص درباره اخذ اقامت آلمان صحبت کنید تا ریزه کاری های مخصوص کیس شما را به شما بگویند.

 • فراهم کردن مدارک برای ارسال به سفارت جهت اخذ ویزا (کپی مدارک، ترجمه مدارک، گواهی های مورد نیاز و…)
 • گرفتن جاب آفر (پیشنهاد کاری) در صورتی که برای ویزای کاری اقدام می کنید
 • یادگیری زبان آلمانی و اخذ مدرک ، در صورتی که برای شغلی در آلمان اقدام می کنید که نیاز به زبان آلمانی دارد
 • گرفتن مدرک زبان انگلیسی IELTS ماژول جنرال، در صورت نیاز
 • نوشتن بیزنس پلن (طرح تجاری) برای اخذ اقامت آلمان از طریق کارآفرینی
 • پرداخت هزینه های سفارت
 • ارسال مدارک به سفارت
 • درخواست وقت مصاحبه در سفارت آلمان
 • گرفتن ویزای آلمان
 • گرفتن بلیط هواپیما
 • گذراندن پروسه های اداری ثبت نام پس از ورود به آلمان، جهت اخذ بیمه تامین اجتماعی، و…
 • گرفتن کارت آبی آلمان و تمدید آن بصورت سالیانه
 • گرفتن اقامت دائم آلمان
 • گرفتن شهروندی آلمان (در صورت علاقمندی)

هزینه اخذ اقامت آلمان

هزینه های اخذ اقامت آلمان شامل موارد زیر می شوند:

 • هزینه یادگیری و آزمون زبان انگلیسی
 • هزینه یادگیری و آزمون زبان آلمانی
 • هزینه صدور گواهی سلامت
 • هزینه صدور ویزا
 • هزینه سفارت
 • تمکن مالی (حدود 8000 یورو)
 • اگر برای اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری اقدام میکنید، طبیعتاً سرمایه مورد نیاز شما حداقل 30 هزار یورو باید باشد. (در این باره با وایز بیزنس گروپ مشورت کنید.)

تماس با تیم وایز بیزنس گروپ جهت مشاوره اقامت آلمان

باز هم تاکید می کنیم، برای موارد متفرقه مانند «اخذ اقامت آلمان از طریق ازدواج»، «اخذ اقامت آلمان از طریق تحصیل»، «ویزای دانشجویی آلمان» و.. با گروه WBG تماس حاصل نفرمایید. و فقط برای مواردی مانند «اخذ اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری»، «اخذ اقامت کاری آلمان»، «اقامت آلمان از طریق کار آفرینی» و «اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت» با این گروه تماس بگیرید.

همچنین، علاقمندان به مطالعه دقیق تر، جامع تر و جزئی تر درباره کسب و کار در آلمان، سرمایه گذاری در آلمان یا ثبت شرکت در آلمان، می توانند به وب سایت وایز بیزنس گروپ (www.LifeinGermany.ir) نیز مراجعه کنند.

برای شروع ارتباط و کسب اطلاع بیشتر درباره مهاجرت به آلمان فرم زیر را پر کنید:

(گروه Wise Business Group جلسات تعیین استراتژی رایگان ارائه می دهد.)

فرم تماس با Wise Business Group – Cologne, Germany  پرسش امنیتی
  لطفاً نام پایتخت ایران را به فارسی بنویسید:

  4.8/5 - (5 امتیاز)
  امین بهداروند
  فارغ التحصیل کارشناسی برق مخابرات هستم. هم اکنون بعنوان کارشناس تجهیزات فیبر نوری و مخابراتی فعالیت می کنم. به زمینه های دیگر شامل برنامه نویسی vb.net و PHP و MySQL و همچنین طراحی وب سایت، طراحی گرفیکی و بازی سازی سه بعدی، بلاگ نویسی، موسیقی و... نیز علاقه مند هستم.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.