غیر فعال کردن آپدیت Adobe Acrobat Reader DC
جولای 19, 2019
فروش تجهیزات و اجرای پروژه های ویپ
اکتبر 7, 2019
نمایش همه

ابزار تغییر اندازه انبوه عکس Bulk Image Resizer

درود. این نرم افزار توسط نئومارکت طراحی شده است و رایگان می باشد. ایمیج ریسایزر برای شما عکس ها را با فرمت، سایز و کیفیت مورد علاقه شما با یک کلیک تغییر اندازه می دهد و کار کردن با آن راحت است.

تنها پیش نیاز این نرم افزار، .Net Framework 2.0 می باشد.  اگر سیستم شما این کتابخانه را دارد، نیازی به هیچ کاری یا هیچ نصبی نخواهید داشت. اگر موجود نبود، میبایست دات نت فریم ورک 2 را نصب کنید.

 

ایمیج ریسایزر image resizer ابزار تغییر اندازه عکس انبوه

استفاده از Image Resizer

برای استفاده از ابزار تغییر اندازه عکس انبوه، کافی است فایل اجرایی نرم افزار را در یک پوشه قرار دهید که عکس ها آنجا هستند (توجه کنید که عکس ها توی sub folder نباشند و توی خود پوشه باشند). سپس لیست عکس ها را در سمت چپ نرم افزار مشاهده خواهید کرد. این لیست عکس هایی است که تغییر اندازه داده خواهند شد. اگر در پوشه تغییراتی داده شد، می توانید بر روی Refresh پایین لیست کلیک کنید تا عکس های پوشه دوباره خوانده شوند.

سپس می رسیم به تنظیمات فشرده سازی عکس ها. اگر می خواهید یک درصد مشخصی از سایز اصلی عکس ها را داشته باشید تب بالایی را Relative بگذارید. و اگر می خواهید یک سایز ثابت برای همه عکس ها داشته باشید آنرا Fixed بگذارید. سپس در دو کادر زیر آن تب، باید اندازه مربوطه را پر کنید. اگر Relative گذاشته اید، بصورت پیش فرض، سایز 100 در 100 % می باشد. می توانید آنرا مثلاً 50 در 50 % بگذارید. اگر میخواهید سایز ثابت داشته باشید، بصورت پیش فرض 500 در 500 پیکسل انتخاب می شود. می توانید این مقدار را بسته به نیاز خود تغییر دهید.

سپس نوع فرمت فایل های خروجی را انتخاب می کنید. اگر می خواهید فرمت فایل ها دست نخورد، گزینه اول را انتخاب کنید (Source Format). با انتخاب این گزینه مثلا اگر فایلی با نام image.bmp بود در خروجی نیز با همین نام ذخیره می شود. اما اگر یکی از فرمت های JPG یا PNG یا… انتخاب شوند، فایل نهایی بصورت image.jpg یا image.png یا… خواهند بود.

سپس کیفیت فایل خروجی انتخاب می شود. اگر 100 را انتخاب کنید، فایل های خروجی بدون فشرده سازی و با بیشترین کیفیت ذخیره می شوند. و به نسبت، کیفیت های پایین تر حجم فایل خروجی را کمتر و کیفیت خروجی را نیز به همان نسبت کمتر خواهند کرد.

 

سپس کافی است بر روی دگمه سبز رنگ Resize Images کلیک کنید و صبر کنید تا همه عکس ها تغییر سایز شده و پیامی مانند این دیده شود:

پایان عملیات تغییر اندازه image resizing

توجه کنید که فایل های اصلی دست نمی خورند و یک پوشه به نام Resized ایجاد می شود که فایل های تغییر اندازه داده شده در آن قرار خواهند گرفت.

 

دانلود نرم افزار Image Resizer

این نرم افزار را می توانید از این صفحه بصورت رایگان دانلود کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
امین بهداروند
فارغ التحصیل کارشناسی برق مخابرات هستم. هم اکنون بعنوان کارشناس تجهیزات فیبر نوری و مخابراتی فعالیت می کنم. به زمینه های دیگر شامل برنامه نویسی vb.net و PHP و MySQL و همچنین طراحی وب سایت، طراحی گرفیکی و بازی سازی سه بعدی، بلاگ نویسی، موسیقی و... نیز علاقه مند هستم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.