یکی از آزار دهنده ترین معضلات استفاده از گوگل کروم، دانلود هایی است که نیمه کاره متوقف می شوند و Google Chrome اجازه ی ادامه ی دانلود را به شما نمی دهد. آنهم با توجه به گران قیمت بودن دانلود در ایران، موضوع را بیش از پیش حساس می کند. این مشکل بیشتر زمانی اتفاق می افتد که آنتی پر۱کــســی قطع و وصل می شود یا در اتصال اینترنت مشکلی به وجود می آید. شما خواهید دید با اینکه دانلود کنسل نشده است ولی سرعت دانلود صفر است و هرچه pause و resume را می زنید، دیگر گوگل کروم دانلود را ادامه نخواهد داد.

دانلود ناموفق کنسل فیل متوقف گوگل کروم

برای این مشکل، یک راه حل وجود دارد!

اگر اقدامات زیر را درست انجام دهید، لازم نخواهد بود که فایل متوقف شده را از اول دانلود کنید. و خواهید توانست ادامه ی آنرا دانلود کنید.

 

توجه: این روش برای فایل هایی است که resumable هستند. یعنی می توان آنها را از وسط دانلود کرد. در غیر اینصورت، متمم پایانی مقاله را مطالعه کنید که مربوط به مستقیم کردن لینک ها می باشد.

دانلود قابل resume

 

خوب، برای ادامه دانلود فایل های قابل resume، نیاز به فایرفاکس خواهید داشت.

ابتدا به پوشه ی دانلود های خود بروید. بصورت پیش فرض، این پوشه در آدرس:

قرار دارد. شما باید دنبال فایلی که نیمه دانلود شده است بگردید. گوگل کروم و بیشتر مرورگر ها فایل های نیمه دانلود شده را در پوشه ی downloads بصورت یک فایل با پسوند CRDOWNLOAD یا چیزی شبیه این نگه می دارند و پس از دانلود کامل، این فایل را به فایل اصلی تغییر نام می دهند. پس اگر بر فرض فایل اصلی شما file123 نام دارد، باید دنبال فایلی به نام file123.CRDOWNLOAD در پوشه ی دانلود ها بگردید. وقتی این فایل را پیدا کردید، آنرا در جایی دیگر (مثل دسکتاپ) کپی کنید.

سپس مرورگر فایرفاکس را باز کرده و باید آدرس دانلود را به فایرفاکس بدهید تا شروع به دانلود آن بکند. ولی به محض شروع دانلود، باید روی دانلود رایت کلیک کرده و pause را بزنید. (توجه کنید که آدرس دانلود را بصورت کامل به فایرفاکس بدهید یعنی //:http اول آنرا نیز بگذارید.)

توجه: اگر نمی دانید لینک دانلود را از کجا بیاورید، کافی است در گوگل کروم Ctrl+J را بزنید تا لیست دانلود ها باز شود. سپس روی دانلود متوقف شده رایت کلیک کنید و copy link address را بزنید تا آدرس لینک دانلود کپی شود و سپس آنرا در مرور گر فایرفاکس قرار داده و ادامه ی مراحل را پی بگیرید.

وقتی دانلود را pause کردید، به پوشه ی دانلود ها بروید. متوجه می شوید که یک فایل با پسوند part ایجاد شده است. آنرا پاک کنید!

و فایل قبلی یعنی file123.CRDOWNLOAD را که در دسکتاپ کپی کرده بودید به file123.PART تغییر نام دهید و به پوشه دانلود ها کپی کنید. شما می توانید گوگل کروم را ببندید چون دیگر نیازی به آن نیست. با این کار، فایل موقت گوگل کروم پاک می شود و نیازی هم به آن نخواهید داشت.

وقتی تغییرات انجام شد، کافی است به مرورگر فایرفاکس رفته و resume دانلود را بزنید تا دانلود از وسط ادامه پیدا کند.

 

متمم مقاله برای فایل هایی که قابل resume نیستند

مستقیم کردن لینک های دانلود

خوب، همانطور که در بالا اشاره کردیم، برخی لینک ها قابل ادامه دادن نیستند. و هر بار شما pause را می زنید به محض resume از ابتدا شروع به دانلود می کنند.

برای چنین لینک هایی، باید از سایت ها یا ابزار های مستقیم کردن لینک استفاده شود. مستقیم کردن لینک به این معنی است که اگر مثلا شما فایل خود را از چنین آدرسی دانلود می کنید: example.com/download.php?file=12345 که اجازه نمی دهد به خود فایل دسترسی داشته باشید، این فایل را از آن سرور خارج کرده و به یک سرور دیگر منتقل کنید که اجازه دسترسی خود فایل را به شما بدهد و لینک دانلود بشود چیزی مثل: example2.com/download/movie.mkv که شما بتوانید فایل را بصورت resumable دانلود کنید. خوب، برای چنین کاری سایت هایی وجود دارند که با جستجو می توانید پیدا کنید. سایت هایی که rapidleech بر روی آنها نصب شده است این کار را برای شما انجام می دهند. سایت هایی مثل furk.net نیز هستند که می توانند تورنءت را مستقیم کنند. برخی سایت های آپلود مثل adrive.com یا mediafire.com برای برخی اعضا امکان آپلود از URL را می دهند. جدا از سایت های فوق، اگر دوستانی از شما سرور اختصاصی یا مجازی (VPS) دارند، می توانند آن فایل را برای شما روی سرور دانلود کرده و لینک مستقیم را به شما بدهند. خوب، وقتی لینک مستقیم شد، کافی است مراحل فوق را این بار با لینک جدید انجام دهید. یعنی اینکه ابتدا فایل crdownload را به دسکتاپ کپی کنید و به پسوند part تغییر نام دهید. گوگل کروم را ببندید. سپس فایرفاکس را باز کنید. آدرس لینک مستقیم را در مرورگر وارد کنید و اجازه بدهید چند ثانیه ای دانلود کند و سپس pause را بزنید. سپس به پوشه دانلود ها بروید و فایل جدید file123.part را پاک کنید و فایل file123.part که در دسکتاپ را دارید به جای آن قرار دهید و در مرورگر فایرفاکس resume را بزنید.دانلود قابل resume

اگر در حین دانلود در IDM این اتفاق بیافتد، روش کار ساده تر خواهد بود. شما پس از مستقیم کردن لینک دانلود، کافی است روی فایلی که متوقف شده دبل کلیک کنید و آدرس جدید را در این محل قرار دهید و resume را بزنید.

ادامه دانلود لینک مستقیم idm

 

ادامه دادن دانلود نا موفق در گوگل کروم
۱۶ رای، میانگین: ۳٫۸ از ۵