یکی از آزار دهنده ترین معضلات استفاده از گوگل کروم، دانلود هایی است که نیمه کاره متوقف می شوند و Google Chrome اجازه ی ادامه ی دانلود را به شما نمی دهد. آنهم با توجه به گران قیمت بودن دانلود در ایران، موضوع را بیش از پیش حساس می کند. این مشکل بیشتر زمانی اتفاق می افتد که آنتی پر۱کــســی قطع و وصل می شود یا در اتصال اینترنت مشکلی به وجود می آید. شما خواهید دید با اینکه دانلود کنسل نشده است ولی سرعت دانلود صفر است و هرچه pause و resume را می زنید، دیگر گوگل کروم دانلود را ادامه نخواهد داد.

دانلود ناموفق کنسل فیل متوقف گوگل کروم

برای این مشکل، یک راه حل وجود دارد!

اگر اقدامات زیر را درست انجام دهید، لازم نخواهد بود که فایل متوقف شده را از اول دانلود کنید. و خواهید توانست ادامه ی آنرا دانلود کنید.

برای این کار، نیاز به فایرفاکس خواهید داشت.

ابتدا به پوشه ی دانلود های خود بروید. بصورت پیش فرض، این پوشه در آدرس:

قرار دارد. شما باید دنبال فایلی که نیمه دانلود شده است بگردید. گوگل کروم و بیشتر مرورگر ها فایل های نیمه دانلود شده را در پوشه ی downloads بصورت یک فایل با پسوند CRDOWNLOAD یا چیزی شبیه این نگه می دارند و پس از دانلود کامل، این فایل را به فایل اصلی تغییر نام می دهند. پس اگر بر فرض فایل اصلی شما file123 نام دارد، باید دنبال فایلی به نام file123.CRDOWNLOAD در پوشه ی دانلود ها بگردید. وقتی این فایل را پیدا کردید، آنرا در جایی دیگر کپی کنید.

سپس مرورگر فایرفاکس را باز کرده و باید آدرس دانلود را به فایرفاکس بدهید تا شروع به دانلود آن بکند. ولی به محض شروع دانلود، باید روی دانلود رایت کلیک کرده و pause را بزنید.

توجه: اگر نمی دانید لینک دانلود را از کجا بیاورید، کافی است در گوگل کروم Ctrl+J را بزنید تا لیست دانلود ها باز شود. سپس روی دانلود متوقف شده رایت کلیک کنید و copy link address را بزنید تا آدرس لینک دانلود کپی شود و سپس آنرا در مرور گر فایرفاکس قرار داده و ادامه ی مراحل را پی بگیرید.

وقتی دانلود را pause کردید، به پوشه ی دانلود ها بروید. متوجه می شوید که یک فایل با پسوند part ایجاد شده است. آنرا پاک کنید!

و فایل قبلی یعنی file123.CRDOWNLOAD را به پوشه دانلود ها برده و به file123.PART تغییر نام دهید. ممکن است گوگل کروم اجازه ندهد که شما این فایل را تغییر نام دهید. بخاطر همین کافی است در لیست دانلود های گوگل کروم آن دانلود را بطور کامل کنسل کنید. با این کار، فایل موقت گوگل کروم پاک می شود. ولی شما آنرا در دسکتاپ کپی کرده اید پس می توانید به پوشه ی دانلود ها کپی کرده و تغییر نام دهید.

وقتی تغییر نام انجام شد، کافی است به مرورگر فایرفاکس رفته و resume دانلود را بزنید تا دانلود از وسط ادامه پیدا کند.

موفق باشید.

 

ادامه دادن دانلود نا موفق در گوگل کروم
۷ رای، میانگین: ۴ از ۵