بانس ریت یکی از پارامتر هایی است در بازاریابی آنلاین که با استفاده از آن، می توان عملکرد یک سایت را در جذب مخاطب سنجید. گوگل با استفاده از این درصد، سایت ها را به صفحه اول خود بالا می آورد، یعنی یکی از پارامترهای مهم است. اما،

 

بانس ریت چیست؟

بانس در انگلیسی به معنای پریدن یا رفتن و خارج شدن می باشد. پس بانس ریت یعنی نرخ خروج یا نرخ پریدن بازدید کنندگان، و به درصدی از بیننده ها گفته می شود که پس از ورود به سایت، بدون اینکه بخواهند صفحات دیگر سایت را ببینند، تب مرورگر را می بندند. البته ممکن است شما بانس ریت را با نرخ خروج (Exit Rate) اشتباه کنید. اگزیت ریت به درصدی گفته می شود که کاربر وارد سایت شده، پس از مطالعه یا بدون مطالعه ی آن برگه، بر روی یک لینک خارج شونده (Outbound link) کلیک کرده و از سایت خارج می شود. شما باید تا می توانید از این لینک ها در سایت خود استفاده نکنید تا بهینه سازی سایت شما تخریب نشود.

البته همانطور که می توان بطور میانگین برای هر سایت یک بانس ریت در طی مدت زمان خاصی تعریف کرد، هر صفحه ی لندینگ پیج۱ نیز دارای بانس ریت مختص به خود می باشد که شما می توانید این نرخ یا درصد را توسط ابزار قدرتمند گوگل یعنی گوگل آنالیتیکس ردگیری کنید و در جهت کاهش آن بکوشید.

  1. به صفحاتی که کاربر از طریق جستجوی ارگانیک به سایت وارد می شود landing page گفته می شود.
بانس ریت Bounce Rate چیست؟
۲ رای، میانگین: ۴٫۵ از ۵