ورژن های جدید phpMyAdmin موقع import کردن دیتابیس های بزرگ خطا می دهند.

علت این خطا محدودیت های PHP در پروسس کردن اسکریپت ها می باشد. این محدودیت هم از لحاظ max execution time و هم از لحاظ حداکثر حافظه موقت PHP وجود دارد.

بخاطر همین کاری که پیشنهاد می شود انجام داد، آپلود فایل SQL بر روی سرور و استفاده از command prompt برای وارد کردن پایگاه داده حجیم می باشد.

چگونه این کار انجام می شود؟

شما ابتدا می بایست فایل SQL را بر روی سرور آپلود کنید. (می توانید برای کاهش حجم ابتدا آنرا فشرده سازی کرده و پس از آپلود از فایل زیپ خارج کنید.)

پس فایل شما بر فرض در آدرسی مثل C:\DB.SQL ذخیره خواهد شد. اگر از سرور لوکال استفاده می کنید، کافی است فایل اس کیو ال را بر روی درایو C خود آپلود کنید.

اگر از هاست اشتراکی استفاده می کنید، شما توانایی انجام چنین کاری را ندارید، زیرا به شما دسترسی داده نمی شود. پس می توانید فایل را توی یکی از فولدر های هاست خود آپلود کرده و از پشتیبانی درخواست کنید مراحل زیر را برای شما انجام دهند.

خوب، پس تا اینجا، فایل بر روی هارد دیسک سرور آپلود شد.

اکنون کامند پرامپت را اجرا می کنیم. تایپ کنید mysql و اینتر را بزنید. اگر اعلام کرد که این دستور ناشناخته است به این معنی است که مای اسکیو ال در environment variables ویندوز وارد نشده است. پس چاره ای ندارید جز اینکه با دستور cd به محل نصب فایل های اجرایی mysql بروید.

مثلا: cd c:\mysql\bin

به این نمونه توجه کنید:

mysql xampp

از آنجایی که من mySQL را توسط نرم افزار XAMPP نصب کردم باید به آدرس فوق می رفتم. پس دستور mysql به شما چیزی شبیه عکس فوق را خروجی می دهد. با ctrl+c خارج شوید.

سپس کد زیر را وارد کنید:

به جای root نام کاربری دیتابیس خود و به جای dbname نام دیتابیس را بنویسید. (اگر اینها را نمی دانید، آموزش آپلود سایت را مطالعه فرمایید.)

پس از اینتر زدن از شما پسورد می خواهد. پسورد را وارد کنید یا اگر پسورد ندارد اینتر بزنید.

سپس، کد زیر را وارد کنید تا فایل SQL توسط MySQL خط به خط به دیتابیس سرور شما افزوده شود:

آدرس فایل خودتان را وارد کنید و اینتر بزنید.

این فرآیند کمی زمان می برد بسته به بزرگ بودن دیتابیس شما.

اگر خطایی در دیتابیس وجود داشته باشد در پایان خواهید توانست خطا ها را یادداشت کرده و برطرف کنید.

موفق باشید.

وارد کردن دیتابیس حجیم در phpMyAdmin
2 رای، میانگین: ۵ از ۵