حفاری با ترنچر در خوزستان – اهواز
فوریه 18, 2019
ویزای شنگن آلمان
ویزای شینگن
ژوئن 2, 2019

آلمان نه تنها یک کشور زیباست، بلکه یکی از قدرتمندترین کشورهای اروپایی است. با رشد اقتصادی بالا و بیکاری کم، جایی مناسب برای پیدا کردن کار است. این کشور آموزش های رایگانی برای ساکنان خود ارائه می دهد و از لحاظ محیط زندگی و کار جزو امن ترین و جذاب ترین کشورها شناخته میشود.

ویزای جاب سیکر کاریابی آلمانآلمان همچنین یکی از کشورهایی ست که به دنبال کارکنان بسیار کارآمد برای کار در موقعیتهای عالی میگردد و همۀ جوانان و افراد ماهر را تشویق می کند که در آنجا کار پیدا کنند. بنابراین اگر تصمیم گرفتید که در آلمان کار کنید، اولین کاری که باید انجام دهید این است که یک ویزای کاریابی آلمان (یا ویزای شغلی آلمان) را دریافت کنید.

 

ویزای جاب سیکر آلمان چیست؟

ویزای شغلی یک مجوز طولانی مدتِ اقامت آلمان است که به شما اجازه می دهد بمدت در شش ماه اقامت داشته باشید و به دنبال یک شغل بگردید. اگر در پایان شش ماه شما شرکتی برای اشتغال پیدا کنید، به شما ویزای کاری آلمان یا اجازه کار در آلمان اعطا می شود و شما مجاز به کار و زندگی در آنجا خواهید بود. لطفا توجه داشته باشید که داشتن ویزای جاب سیکر اجازه نمی دهد که شما بلافاصله در آلمان شروع به کار کنید. این صرفاً به این معنی است که شما می توانید از کشور بازدید کنید و در طول اقامت خود به دنبال شغلی بگردید.

 

برای کسب ویزای جاب سیکر آلمان، شما نیاز به موارد زیر دارید:

 1. واجد شرایط درخواست باشید.
 2. تمام اسناد لازم را تهیه کنید.
 3. فرم درخواست را تکمیل کنید و وقت مصاحبه ویزا بگیرید از سفارت آلمان.

 

واجد شرایط بودن متقاضیان برای اخذ اقامت کاریابی آلمان

معیارهای متعددی وجود دارد که تعیین می کنند آیا شما واجد شرابط برای اخذ اقامت کاریابی شش ماهۀ آلمان هستید یا خیر:

 • یک مدرک لیسانس یا مدرک کارشناسی ارشد از یک دانشگاه آلمانی یا درجه تحصیلی معادل آن را داشته باشید
 • حداقل 5 سال تجربه در زمینه تحصیلات خود داشته باشید
 • گواهی استطاعت مالی (برگه بانکی) که نشان دهد شما تمام مدت اقامت آلمان (6 ماه) می توانید خرج خود را بدهید و نیاز به کمک دولت نخواهید داشت
 • بیمه مسافرتی یا پزشکی در تمام مدت اقامت تا زمانیکه ویزای کاری آلمان را دریافت می کنید.

اگر شما تمام شرایط فوق را دارید، پس یک گام نزدیکتر هستید به گرفتن ویزای آلمان خود!

 

مدارک برای برنامه کاریابی

گام بعدی آماده کردن مجموعه ای از اسناد است که به درخواست شما پیوست می شود. اسناد اطمینان حاصل می کنند که درخواست شما بدلیل نداشتن ملزومات رد نمی شود، بنابراین مطمئن شوید همه آنها را داشته باشید.

چک لیست مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای کاریابی آلمان:

 • گذرنامه معتبر (صادر شده در 10 سال گذشته و حداقل 12 ماه پس از بازبینی برنامه ریزی شده)
 • یک کپی از صفحه اول و دوم پاسپورت شما
 • 3 عکس گذرنامه بر اساس مشخصات بیومتریک
 • نامه ی کتبی که در آن شما هدف از سفر خود را توضیح می دهید، چگونه می خواهید کار پیدا کنید، و جایگزین های شغلی شما چیست اگر نتوانستید کار مورد نظر خود را پیدا کنید؟
 • مدرک تحصیلی (یا هر مدرک دیگری که نشان دهد در یک آکادمی مانند دانشگاه، کالج، یا موسسه آکادمیک آلمانی یا غیر آلمانی تحصیل کرده اید) بهمراه هر گونه گواهی شغلی و مدارک مربوط به سابقه کاری که داشته اید
 • رزومه کاری با جزئیات مفصل (CV)
 • مدارک اقامت در آلمان (هتل یا جایی که رزرو کرده اید برای ماندن در طول اقامتی که در آلمان خواهید داشت)
 • تأیید مالی برای پرداخت هزینه های زمان اقامت خود در آلمان با نشان دادن یکی از اسناد زیر:
 • Verpflichtungserklärung (نامه تعهد رسمی) توسط اسپانسر مالی زندگی در آلمان
 • گواهی بانکی (استطاعت مالی)، یا:
 • گواهی حساب بلوکه شده
 • گواهی وضعیت ثبت احوال در کشور شما، مانند گواهی تولد (شناسنامه، کارت ملی)، گواهی ازدواج و بقیه (ترجمه رسمی به زبان انگلیسی)
 • گواهی بیمه درمانی شما

برای تهیه پیش نیاز ها، شما باید دو سری از این مدارک را آماده کرده و آنها را به سفارت یا کنسولگری درخواست خودتان منتقل کنید.

توجه داشته باشید که داشتن تمام این اسناد تضمین نمی کند که ویزا به شما داده می شود. این تصمیم کاملا وابسته به افسر کنسولی است.

سفارتخانه / کنسولگری آلمان حق درخواست اسناد اضافی را دارد. این امر در بعضی موارد برای برخی مشاغل (مثلا پرستاران، پزشکان، داروخانه ها، معلمان و…) اعمال می شود.

 

فرم درخواست و قرار ملاقات

پس از جمع آوری مدارک مورد نیاز، مرحله نهایی این است که فرم درخواست را از دفتر سفارت آلمان برای درخواست ویزا کاریابی پر کنید. پس از ارسال فرم، یک قرار ملاقات برای مصاحبه رزرو می شود. سابقه تحصیلی و کاری شما، مدارک شما، فرم درخواست و نحوه مصاحبه تعیین خواهد کرد که آیا شما ویزای کاری آلمان دریافت می کنید یا خیر.

 

برای جمع بندی، اگر شما مصمم هستید که کار در آلمان پیدا کنید، مطمئن شوید که این مراحل را با دقت دنبال کنید، یک پرونده خوب تهیه کنید، و باید آماده برقراری ارتباط با کارفرماهای آلمان باشید.

شما نمی توانید در آلمان با ویزای جابسیکر کار کنید. هنگامی که آنجا کار پیدا کردید، باید ویزی جاب‌سیکر را به یک مجوز اقامت کاری تغییر دهید.

4/5 - (3 امتیاز)
امین بهداروند
فارغ التحصیل کارشناسی برق مخابرات هستم. هم اکنون بعنوان کارشناس تجهیزات فیبر نوری و مخابراتی فعالیت می کنم. به زمینه های دیگر شامل برنامه نویسی vb.net و PHP و MySQL و همچنین طراحی وب سایت، طراحی گرفیکی و بازی سازی سه بعدی، بلاگ نویسی، موسیقی و... نیز علاقه مند هستم.

1 دیدگاه

 1. امین گفت:

  مرسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.