یکی از مواردی که امروزه زیاد شده، عکس گرفتن از مدارک و ارسال آنها توسط تلگرام به مخاطب می باشد.

اگر فقط قصد نشان دادن این مدارک به دوست یا آشنای خود را دارید، مشکلی پیش نخواهد آمد، ولی مشکل اصلی شما پرینت کردن آن عکس ها می باشد.

معمولاً پرینت بصورت یک صفحه ی سیاه ناخوانا در می آید.

روش هایی وجود دارد برای سفید کردن این عکس که شما می توانید با استفاده از فتوشاپ یا اپلیکیشن های اندرویدی عکس خود را بهبود ببخشید.

 

سفید کردن عکس مدارک توسط فتوشاپ

در فتو شاپ، یک افکت وجود دارد به نام Levels. شما کافی است به منوی Layer و سپس New Adjustment Layer و Levels بروید تا یک لایه ی افکت Levels به عکس شما اضافه شود. (بر روی عکس ها کلیک کنید تا بزرگ شوند)

فتوشاپ اسکن مدارک سفید پرینت

سپس، بر روی تب Adjustments کلیک کنید و آنجا سه مثلث خواهید دید که تعیین می کنند در طیف روشنی های موجود در عکس شما، کدام درجه ها حذف شوند.

پرینت از اسکن مدارک موبایل اسکنر فتوشاپ

همانطور که مشاهده می کنید، وقتی مثلث سمت راستی را به چپ می آورید، صفحه سفید تر می شود. و وقتی چپی را به راست می کشید، صفحه سوخته تر می شود. بهترین حالت این است که مثلث سمت چپ را تا حدی جلو بیاورید و مثلث سمت راست را کاملا تا دیواره ی طیف جلو بیاورید و سپس مثلث وسطی را تغییر دهید تا حالت دلخواه خود را به دست بیاورید.

سفید کردن عکس اسکن مدارک فتوشاپ

در نهایت، گوشه های تصویر دارای لکه خواهند بود که شما می توانید با بکار گیری ابزار پاک کن یا قلم آنها را اصلاح کنید یا حتی می توانید گوشه های تصویر را برش دهید. نتیجه نهایی را ملاحظه کنید:

سفید سازی اسکن مدارک موبایل فوتوشاپ

این عکس کاملا با پس زمینه ی سفید پرینت خواهد شد و پرینتر نیز جوهر کمتری مصرف خواهد کرد. همانطور که می بینید، گوشه های تصویر با ابزار های مختلف بصورت دستی اصلاح شده اند.

 

حذف سیاهی در عکس از اسناد و مدارک توسط اندروید

در اندروید اپلیکیشن های متعددی وجود دارند که عکس های موبایلی را بهبود بخشیده و مانند یک اسکنر واقعی عمل می کنند.

یکی از آنها CamScanner نام دارد (نصب).

CS Camera Scanner

این ابزار قدرتمند، برای شما از مدارک عکس می گیرد، برش داده و تغییر زاویه ی دید انجام می دهد، سفید سازی انجام می دهد و سپس عکس نهایی را Share می کند و شما می توانید عکس را در اپلیکیشن های دیگر (مانند واتساپ یا تلگرام) یا جی میل ارسال کنید. و همچنین امکان تبدیل عکس به PDF وجود دارد. ولی اگر از نسخه ی رایگان استفاده می کنید، یک واترمارک Camera Scanner در پی دی اف خروجی خواهید داشت.

کمرا اسکنر تغییر سایز عکس موبایل مدارک اسناد

موفق باشید.

سفید کردن عکس موبایل از مدارک توسط فوتوشاپ
۲ رای، میانگین: ۳ از ۵